DomůFoto/uměníKarel PechFOTOREPORTÁŽ - Karel Pech tentokrát z velikonoční vigilie

FOTOREPORTÁŽ – Karel Pech tentokrát z velikonoční vigilie

LITOMĚŘICE – V Katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích se na Bílou sobotu 16. dubna večer konaly obřady velikonoční vigilie – bohoslužba světla, slova, vody a oběti. Mši celebroval litoměřický biskup Jan Baxant. Slavnostní obřady Veliké noci, od které mají Velikonoce svůj název, začaly požehnáním ohně, od něhož byla zapálena velikonoční svíce – paškál. Od jeho plamene si věřící rozžali svoje svíce a společně vnesli do ztemnělé katedrály světlo. Zazněl velikonoční chvalozpěv k posvěcení paškálu zvaný Exsultet, kterým začala bohoslužba slova. Během ní věřící vyslechli devět biblických úryvků.

  • Máte článek, který byste u nás rádi zveřejnili? Pošlete ho na: info@ustecko24.cz
- Naši partneři -
Jan Dostal
Jan Dostal
Redakční a editorské práci se věnuji brigádně při středoškolském studiu. Zajímám se o sport, konkrétně hlavně fotbal, cestování a počítače.
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Naši partneři -
- Reklama -

NEJSLEDOVANĚJŠÍ V TÝDNU

Více