Ústí nad Labem
DomůSportFotbalFotbal SK Štětí - FK Meteor Praha VIII 1:1 (10.9.2022)

Fotbal SK Štětí – FK Meteor Praha VIII 1:1 (10.9.2022)

1:1(0:0)   6. kolo  10. 9. 2022 Fortuna divize

Třetí domácí utkání v této sezóně sehráli fotbalisté dospělých SK Štětí v sobotu 10. září  proti 13. celku tabulky v zeleno-bílých dresech hrajícímu FK Meteoru Praha VIII.  Štětí se po 2 výhrách v řadě naposledy v Libiši před týdnem 2:1 a nevydařeném úvodu sezóny dostalo na 10. místo.

(08:04) Hosté nepřijeli bránit a už v 10. minutě mohl skóre zápasu po přihrávce od Tomáše Matyse otevřít Daniel Dvořák, ale chyběla přesnější muška. (20:30) Šancí se prvním dějství moc nerodilo a tak jsme na další čekali až do 21. minuty. Rudolf Slanička z ní po přihrávce od Jiřího Vokouna brankáře moc nezaměstnal. (24:41). Nadějně to pro domácí vypadalo i po rohu rozehraného nakrátko, ale střela Jiřího Vokouna skončila mimo, i když z toho byl aspoň roh. (36:39) V dobrémklíčovém postavení byl v závěru 1. poločasu už podruhé  v utkání Rudolf Slanička, ale střelecký prach měl vlhký. O přestávce si dali diváci dobrou klobásu z dílny Libora Vogla. Chutnala  více než bezbrankový poločas. (55:15) Napravit to chtěli domácí hned v úvodu 2. půle. Byl to opět, dnes do třetice, Rudolf Slanička, který v dobrém střeleckém postavení trefil jen obránce. (55:42) Jak zakončovat předvedl o pár vteřin později Muamer Mešič. Ukázkově se opřel do míče a gólman se po něm natahoval marně. 1:0 pro Štětí. (65:06) Hosté ve hře dopředu okamžitě ožili a vyrovnání se dočkali o 10 minut později.  Nejlepší střelec soutěže David Krůta tentokrát nestřílel, ale nabil svému kapitánovi Janu Sůrovi, který se nemýlil a srovnal na 1:1. (78:31) Jiří Vacek kopal volný přímý kop v 79. minutě, ale úspěch z podobné situace zpřed týdne v Libiši nezopakoval. (80:45) Do konce zbývalo 9 minut,  když neskutečnou gólovku spálil hostující Samuel Kordiak.  Z malého vápna poslal míč do nebeských výšin.  (84:20) Pak přišly na řadu šance domácích. Hlavičku Rudolfa Slaničky vychytal brankář.   (84:40) Vlastní branku si málem vstřelil Vojtěch Holub  (85:27) Po centru Jiřího Vacka chybělo hlavičce koho jiného Rudolfa Slaničky trochu více štěstí. (90:32) Poslední slovo měli v úplném závěru hosté. Volný přímý kop si vzal na starost Daniel Dvořák, ale domácí podržel brankář Václav Čížek a utkání skončilo 1:1.

SK Štětí je po 6. kole se 7 body na 10. místě.  Na 1. se 14 body i přes remízu ve Vilémově zůstává FK Arsenal Česká Lípa. Na 2. místo se se 14 body se posunul nováček SK Újezd Praha. Poslední s 1 bodem je SK STAP TRATEC Vilémov.

Za týden v sobotu 17. 9. 2022 jede Štětí do Českého Brodu, kde ho čeká domácí SK s výkopem v 16:30 a odjezdem autobusu v 13:30 z městského stadionu ve Štětí. Další domácí utkání čeká fotbalisty Sk Štětí v sobotu 24. 9. 2022, kdy se v 10:15 utká s SK Slaný.

Branky: Muamer Mešič 1

Sestava: Václav Čížek-Ondřej Kalous, Michal Obrtlík, David Čada, Jiří Vacek – Jiří Vokoun,