DomůZprávyTiskové zprávyÚSTÍ N. L.: Město koupí pozemek na Mírovém náměstí za 73 milionů

ÚSTÍ N. L.: Město koupí pozemek na Mírovém náměstí za 73 milionů

Pozemek s rozestavěným objektem na parcele 004 v rohu Mírového náměstí koupí město. Rozhodli o tom v pondělí zastupitelé.

„Bohužel, skutečnost je taková, že kdyby to nekoupilo město, nestalo by se s dírou 004 ještě dlouhou dobu nic. O řešení mnozí mluvili, ale nikdo pro něj nic neudělal. My ve vedení města jsme místo slibů jednali s majitelem a podařilo se nám domluvit schůdné řešení,“  vysvětlil primátor Petr Nedvědický.

Za 73 milionů korun získá město pozemek, rozestavěný objekt dvoupodlažního podzemního parkoviště, novou trafostanici a také projekt na výstavbu multifunkční budovy s platným stavebním povolením. „Rozhodně stojí za to dům dostavět. Využití lze nalézt pro organizace města, byty i pro komerční účely. Chceme pro tento záměr získat i partnera v rámci PPP projektu,“ dodal primátor.

Pozemek před lety získala společnost UDES, která ale svůj záměr na výstavbu multifunkčního domu nikdy nerealizovala a pusté místo plné odpadků hyzdilo okolí.

Zdroj: https://www.usti-nad-labem.cz/

  • Máte článek, který byste u nás rádi zveřejnili? Pošlete ho na: info@ustecko24.cz
- Naši partneři -
Jan Dostal
Jan Dostal
Redakční a editorské práci se věnuji brigádně při středoškolském studiu. Zajímám se o sport, konkrétně hlavně fotbal, cestování a počítače.
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Naši partneři -
- Reklama -

NEJSLEDOVANĚJŠÍ V TÝDNU

Více