DomůZprávyLOVOSICE: Lovosice slavnostně spustily nový přívoz Agnes

LOVOSICE: Lovosice slavnostně spustily nový přívoz Agnes

VIDEO: V pátek 19. června byl slavnostně zahájen provoz nového přívozu přes řeku Labe, který propojuje Lovosice a Píšťany. Nové plavidlo vyplulo na svou první zkušební jízdu od rozhledny v Lovosicích za účasti starosty města Vojtěcha Krejčího a ředitele Technických služeb Lovosice Stanislava Hruzy. Nový přívoz nahradil dosavadní řešení a nabídnul cestujícím modernější a komfortnější způsob přepravy mezi oběma břehy Labe. Slavnostní spuštění završilo několikaměsíční přípravy, během nichž bylo nutné dokončit veškeré administrativní i technické náležitosti, aby loď mohla být uvedena do provozu.

Přívoz patří mezi hojně využívané spojení mezi oběma břehy Labe. Během sezóny v roce 2025, která trvala od poloviny května do konce září, přepravil přibližně 7 tisíc cestujících, což potvrzuje jeho význam nejen pro místní obyvatele, ale také pro turisty a cyklisty navštěvující Lovosicko. A jak se na letošní sezónu s novou lodí těší sám pan kapitán?

Nová loď ponese krásné jméno Agnes, které vybrali sami občané prostřednictvím veřejné ankety. Název odkazuje na stejnojmenné víno vyráběné ve vinařství v Malých Žernosekách a zároveň připomíná křestní jméno manželky Josefa Pfannschmidta. Ten byl zakladatelem a klíčovým průkopníkem rozsáhlého rodového podnikání rodiny Pfannschmidtů na Litoměřicku a Lovosicku na přelomu 18. a 19. století.

  • Máte článek, který byste u nás rádi zveřejnili? Pošlete ho na: info@ustecko24.cz
- Naši partneři -
Petra Čudová
Petra Čudová
Kamera, reportérská činnost a střih reportáží Regionální televize Ústecka a KTV Štětí.
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Naši partneři -
- Reklama -

NEJSLEDOVANĚJŠÍ V TÝDNU

Více