Ústí nad Labem
DomůSportFotbalFotbal: SK Štětí – SK Slaný 4:5

Fotbal: SK Štětí – SK Slaný 4:5

4:5(4:4)   8. kolo  24.9.2022

Další kapitola letošního ročníku fotbalové Fortuna divize, se psala v sobotu 24. září, kdy se na fotbalovém stadionu ve Štětí utkalo domácí SK v červených dresech jako 11. celek tabulky s hostujícím SK Slaný, které bylo před utkáním na 14. místě. Mělo 5 bodů  o 2 méně než soupeř. Na hřišti se toho dělo hodně, zvlášť v 1. poločase. Tak pojďme rychle na zápas.

(07:08) V 8. minutě kopal roh Jiří Vacek, ale hlavička Rudolfa Slaničky skončila na jednom z obránců. (18:18) Brankostroj se spustil v 9. minutě.  Libor Bíba snadno prošel obranou a Michal Vondrka v brance domácích se natahoval marně. (11:36) O 3 minuty později nevyšel skluz obránce ani výběh brankáře domácích a byl  to, není to chyba  jména, Michael Richard James Houdek, který upravil už na 2:0 pro Slaný.  (16:25) Domácí diváci se chytali za hlavu, ale byl tu Jiří Vokoun, kdo byl blízko snížení náskoku. Michal Sedlák v brance zůstal v klidu a míč odkopl.  (17:17) Fotbalovým umem v šestnáctce se představil Vojtěch Pokorný, udělal to nejlepší, co mohl, vystřelil  a brankou na 1:2 vrátil Štětí do zápasu.  (20:08) Střele Rudolfa Slaničky ve 21. minutě hostující brankář odolal a vyrazil balón na roh. (20:52) Po něm byl středem pozornosti stejný hráč, ale tentokrát branku hlavou minul. (25:55)Skóre se na plichtu 2:2 měnilo ve 27. minutě. Průnik do vápna a střela Jiřího Alberovského byly nejen pohledné, ale i účinné. (28:05)Obě mužstva se rozhodla, že budou ve střílení branek pokračovat na střídačku. Po hlavičce Bohumila Nádeníčka ve 29. minutě Ondřej Kalous sice míč odkopl, ale už zpoza brankové čáry a rozhodčí ukázal na středový kruh. 3:2 pro hosty. (29:16) Štětí o minutu později přispěchalo s vyrovnáním. Kde se vzal, tu se vzal u zadní tyče Jiří Vokoun a bylo to 3:3. (30:38) Pokračujeme. Libor Bíba prokázal skvělý střelecký čich, byl rychlejší než obránce a Michal Vondrka šel do branky pro míč počtvrté. (36:18) Domácí se ale nechtěli nechat zahanbit a ve 37. minutě  po přihrávce od Rudolfa Slaničky srovnal na poločasových 4:4 všudybyl Jiří Vokoun.  (53:00) Diváci byli zvědaví, zda brankostroj bude pokračovat po změně stran. Nestalo se, i když už v 52. minutě šli hosté počtvrté v tomto utkání do vedení. Po střele kapitána hostů Milana Pudila byl nejblíže k míči Libor Bíba, který se brankou svojí třetí v utkání na 5:4 stal kanonýrem zápasu.  (64:38) Tím ale jakoby sklizeň branek skončila.   Domácí zkusili zatlačit více na pilu, ale ten správný řez nepřicházel. Stejně tak bezzubý byl i volný přímý kop v 65. minutě. (76:26) Když pak tu správnou kvalitu neměla ani střela Rudolfa Slanička, po které míč zavítal na tenisové kurty tak se porážka domácích hodně přiblížila. (91:35) K vyrovnání nevedlo ani 5 minutové postavení, kdy se Štětí spíše bránilo a po porážce 5:4 se postavení v tabulce začíná domácím komplikovat.

V tabulce je SK Štětí před zbývajícími 2 nedělními zápasy se 7 body na 14. místě. První příčku s 18 body drží FK Arsenal Česká Lípa, na který se bodově dotáhlo 2. SK Kladno. Poslední s 5 body je FK Hvězda Cheb a předposlední n a15. místě také s 5 body TJ Sokol Libiš

SK Štětí hraje nyní 2x za sebou venku. V sobotu 1. října v 16:00 v Chebu proti domácí FK Hvězdě. Odjezd 12:15.  V neděli 9. října hraje v 16:00 v Lounech proti místnímu FK SEKO. Odjezd 13:30. Domácí utkání je na programu v sobotu 15. října, kdy do Štětí přijedou FK Neratovice-Byškovice. Výkop 10:15

Branky: Jiří Vokoun 2, Vojtěch Pokorný 1, Jiří Alberovský 1

Sestava: Michal Vondrka-Ondřej Kalous (81. Pavel Fary), Marek Polák, Lukáš Janovský, Jiří Vacek-

Tomáš Belák (13. Jiří Alberovský), Vojtěch Pokorný, Rudolf Slanička, Muamer Mešič, Jiří